| Andrei199114 a întrebat:

Salut daca am avut permisul suspendat timp de 30 zile din cauza neacordarii de prioritate a pietonilor, se anuleaza si punctele? Sau trebuie sa astept 6 luni.

6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Trebuie sa astepti 6 luni ca sa se stearga punctele.

| suntserios a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Total fals si la tine, documentati va inainte sa dezinformati lumea. Citeste articolul 103 aliniat 5 din codul rutier

(5) Suspendarea exercitării dreptului de a conduce anulează toate punctele de penalizare acumulate până în acel moment.

| Andrei199114 explică (pentru suntserios):

Deci dupa ce expira "dovada" se anuleaza si punctele acumulate pana la expirarea acestei "dovade"

| DaniTDCI a răspuns:

Ti-a fost interzis dreptul de a conduce doar, punctele dupa 6 luni se vor sterge

| Andrei199114 explică (pentru DaniTDCI):

Si daca mai acumulez niste puncte dupa ce am permisul din nou, se anuleaza toate dupa 6 luni?

| suntserios a răspuns (pentru DaniTDCI):

Total fals, citeste articolul 103 aliniat 5 din codul rutier

(5) Suspendarea exercitării dreptului de a conduce anulează toate punctele de penalizare acumulate până în acel moment.