| CristiB93 a întrebat:

Daca imi cumpar o masina inmatriculata in Romania pe judetul hunedoara,dar eu stau in Timis, trebuie sa schimb numarul pe timis sau poate sa ramana asa?

Răspuns Câştigător
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu poate sa ramana asa ca proprietarul radiaza numarul vechi de pe numele lui si tu circuli fara numar (deci esti penal). Trebuie s-o inmatriculezi pe numele tau.

4 răspunsuri:
| Cyb3rN3tyK a răspuns:

Da, trebuie sa pui numar de timis(unde stai tu) iar numerele de Hunedoara le dai la politie.

| cosminX a răspuns:

Da, trebuie sa le schimbi daca locuiesti oficial in timis

suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina trebuie inmatriculata pe numele tau in judetul in care ai resedinta

| CristiB93 explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Am inteles, dar cat trebuie sa platestc ca sa o inmatriculez pe numele meu?