| Andreimacinca1 a întrebat:

Salut! Dacă mi-a fost luat permisul 90 de zile și l-am contestat pentru ca nu mi-au scris numele de familie pe procesul verbal, care sunt șansele sa câștig procesul?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Pentru a fi valid, un proces verbal trebuie sa cuprinda obligatoriu anumite date referitoare la persoana careia i s-a intocmit, identificarea celui care l-a intocmit si la circumstantele care au stat la baza intocmirii lui. In concluzie, da, ai sanse bune sa fie anulat.

36 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreimacinca1):

Sunt femeie (vezi avatarul si profilul meu, scrie acolo) si am peste 50 de ani, iar la ora asta nu dorm, fiindca locuiesc in emisfera sudica, unde este ora 10 dimineata.
Eu zic sa mergi tu la culcare, ca oricum problema asta nu o rezolvi aici, pe TPU ci la Politie, in urma unei comisii si expertize legale.
In orice caz, am un sigur sfat sa-ti dau: sofeaza cu mare atentie, conform limitei legale afisate pe strada, daca vrei sa mai apuci ziua de maine, ca prostia si inconstienta te duc pot duce la moarte, sau invaliditate pe viata.

| Andreimacinca1 explică (pentru Violleta2022):

Esti femeie dati am găsit poza pe google laughing Eu zic sa te duci la culcare cu emisfera ta sudica cu tot ca deja bati campii

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreimacinca1):

Ca nu ma crezi tu, nu-i bai, ca nu trebuie sa-ti dovedesc tie nimic.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreimacinca1):

Si ce vrei sa demonstrezi cu acest link? Spui ca o tii sub o suta in localitate. Problema ta este ca trebuie sa o tii sub 50 in localitate. Si celelalte probleme pe care le mai aveai la masina. Cand ei spun ca ai mers cu 125 in localitate, sa stii ca ii cred.
Contestatia ta este inutila din start.

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreimacinca1):

Ha, ha daca ii spui domnule, cand se vede clar ca este o femeie, care este stabilita in Australia, m-am lamurit de tine.

| darrio2007 a răspuns:

Am carnet dinainte sa te nasti tu. Si fara jigniri, te rog.