| Mada12345 a întrebat:

Saptamana trecuta am facut accident, nu am facut stopul iar in procesul verbal scrie ca mi-au suspendat permisul de conducere pe o perioada de 60 de zile. Eu nu pot da examen ca sa imi reduca la 30 de zile pentru ca nu am 1 an de permis, dar din cate am inteles este obligatoriu sa dai examenul pentru redobandire. Ce nu am inteles este ca politistul a zis ceva ca mi se adauga 30 de zile daca nu dau examen, dar el oricum trebuie dat. Varul meu a facut accident si i-au scris in procesul verbal suspendarea permisului pentru 90 de zile, el tot la fel nu are 1 an de conducere si tot da examen. Intrebarea mea este urmatoarea : o sa iau permisul dupa 60 de zile sau 90?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a obtine permisul dupa 60 de zile va trebui ca, pana la expirarea perioadei, sa sustii un test cu 15 intrebari si obligatoriu sa raspunzi corect la 13. Daca nu sustii acest test sau nu reusesti la el atunci perioada se mareste cu 30 de zile.

9 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Ce examen sa dai? Ti-a fost luat permisul? A fost vina ta? Stai pe bara cat ti-a cerut polițistul.

| Mada12345 explică (pentru Începătorul988):

Examenul de redobandire.

| Începătorul988 a răspuns (pentru Mada12345):

Mai bine stai fără permis. Cum sa nu faci stopul? Gandeste-te ca in locul mașinii ti-ar fi apărut pe trecere o mămică cu un copil in cărucior.
Uite inca o dovada ca femeile nu sunt apte pentru a conduce o masina.

| Mada12345 explică (pentru Începătorul988):

Da, ca doar femeile fac greseli?

| Liviu a răspuns (pentru Mada12345):

Categoric nu, a fost el oleac mai misogin.Si noi barbati gresim, suntem in aceias masura prosti soferi, buni soferi, acum ce sa zic? cascas ochii bine puisor, stopu trebuie sa il faci calumea, nu poti trece cand ai stop fara sa te asiguri, si pe mine era sa ma accidenteze o proasta ca se uita la un caine sa nu il calce si a apasat mai mult decat trebuie pe acceleratie. Ma rog, si eu ca prostu nu m-am asigurat o data si am bagat-o pe una(fortat) pe prima banda sa se bage aproape de bordura, ca altfel intram in ea laughing deci vezi? sunt un exemplu de prost aici si eu laughing deci, ne luam de manuta si hopahopa laughing greseli se fac.Numai un/o prost/proasta ar spune ca nu faci greseli la inceput.Sa vezi ce mi-am infundat eu masina(lovit usor)de o banca, ca deh de bagat am bagat masina, de scos cam ca o blonda. Apoi, am frecat masina de o duba de curierat, eu mi-am lasat o mica julitura ala mai nimic laughing. ASeara am intrat pe interzis, cand am dat cu spatele era sa calc o mamica cu 2 copii, bine ca a fost mai desteapta ca mine.Greseli se fac, unele sunt fatele, altele pe langa urechile acului.Ai grija si tu, ca si eu incerc sa am

| Mada12345 explică (pentru Liviu):

Multumesc mult, da nu poti trece fara sa te asiguri, eu nu eram pe o strada principala iar stopul era acoperit de un copac si nu l-am vazut, ceea ce mi-a confirmat si femeia care avea casa acolo ca din cauza stopului acela se fac foarte multe accidente saptamanal.

| Liviu a răspuns (pentru Mada12345):

Sa fi sanatoasa, cine iti spune ca nu loveste masina la inceput mananca rahat, si nu dala pentru cozonac, si azi am ciupit putin, sunt expert parchez mai rau ca o femeie blonda(nici macar 2 luni de permis deh) cine le invata pe toate in o luna 2? nici dracu, eu zic sarumana ca nu o lovesc tare, o ating usor happy pentru ca am grija, dar se intampla, poti sta linistita, suntem oameni si per total, e *** normal sa o mai lovesti intelegi? ca sunt lucruri care le inveti in timp happy

| Mada12345 explică (pentru Liviu):

Mersi mult de tot ❤️

| Începătorul988 a răspuns:

Cuvintele tale:
"Saptamana trecuta am facut accident, nu am facut stopul "
Crezi ca esti in stare sa conduci? Dacă nu faci un amărât de semn? Lasa masina acasa, minus o masina in trafic. Sunt multe transporturi in comun.