| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut!
Dacă politia îmi retine talonul și numerele, pot radia masina fără ele sau trebuie talonul și numerele sa o pot radia?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Bineînțeles ca o poti radia. Daca ai primi inapoi talonul si numerele probabil nu ai mai radia masina, nu?

| darrio2007 a răspuns:

Da, o poti radia dupa ce rezolvi problema pentru care ti-au fost retinute. Bineinteles, cu actele necesare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți radia mașină fără actele ei.

| Frank51 a răspuns:

Radierea unei mașini reprezintă scoaterea ei din circulație și din sistem, dacă vrei să o scoți din țară sau pur și simplu să o dai la remat.

| carevaescu a răspuns:

Nu o poti radia, și s au mai schimbat legile în ultimul timp, așa că nu sunt 100% sigur pe următoarele informații. Dacă ți s au oprit pentru că nu aveai asigurare atunci trebuie neapărat să faci asigurare, apoi în 30 de zile poți recupera și talonul și numerele.

Ai putea întreba la poliție spunându le că vrei să o vinzi. Ei te vor îndruma mult mai bine. Baftă la vânzare!