| alessia11 a întrebat:

am si eu o problema, m.a prins politia cu folii pe fata si am si niste dungi pe masina nu am trecut in talon.mi-a luat numerele de inmatriculare si talonul, deci prima oara trebuie sa merg la rar cu masina nu e problema asta dar dupa aia ce fac merg la politie si cumm procedez?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ce iti da de la rar mergi la politie sa iti iei certificatul inapoi

| alessia11 explică (pentru suntserios):

Pai si numerele si talonu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai te duci cu dovada ca ai facut rar ul si ti le da la politie, pana atunci masina sus pe platforma ca sa o duci la rar

| NellyMarian a răspuns:

Prima data dai dungile jos dupa masina si dupa aceea te duci la rar, ei iti va da o dovada cum ca masina este in conformitate cu ce scrie in talon, dupa aceea in caz de ti-a dat si amenda te duci si o achiti, dupa aceea depui chitanta la trezorerie si abia dupa aceea te duci la politie, salut.

| alessia11 explică:

Dar trebuie sa platesc amenda de 12 mil laughing?