| Foci a întrebat:

Politia/filtru RAR iti poate retine talonul pentru DPF off? Dar pentru led uri pe lumina de zi? *masina vine standard cu halogen*

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da si da.
La DPF e mai complicat sa depisteze un DPF off facut cum trebuie, dar cu luminile neomologate te poate lasa fara talon chiar si un agent de rutiera banal, fara RAR.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ti-l poate retine, daca ai leduri sau becuri neaprobate de RAR.

| mihai69 a răspuns:

Da și da. Sunt modificări aduse față de modelul omologat de RAR.

| Frank51 a răspuns:

Nu verifică noxele de regulă.

| DataSoft a răspuns:

Pentru dpf off, da. La fel și pentru becuri dacă nu sunt ce trebuie, dar poți avea după tine pe cele standard și dacă se leagă se tine le poți schimba pe loc și scapi cu amendă