| SkenWell a întrebat:

Salut, de cateva zile am auzit la masina la boxa de pe partea dreapta in spate, cand pornesc radioul pe o muzica si cu bass ceva mai tare are un bruiaj si se aude foarte rau, ce ar putea fi?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum e dacă inversezi boxele?

| mihai69 a răspuns:

Difuzorul stricat (cam 90% probabilitate) sau canalul din amplificator stricat. Scoate boxa, caută una de împrumut și pune-o în loc, temporar. Dacă merge ok, e clar - arunci difuzorul original și cauți altul, eventual pe la dezmembrări, să scapi mai ieftin.

| SkenWell explică (pentru mihai69):

Am un renault cu boxe originale din fabrica, se pot pune la Peugeot?

| mihai69 a răspuns (pentru SkenWell):

Pentru probe, da.

| Mihai99182 a răspuns:

Sa stii ca nu e ok sa dai bassul la maxim din casetofon si muzica tare, e prea mult bass pentru boxele masinii. Probabil ti a crapat membrana de la bass

| SkenWell explică (pentru Mihai99182):

Nu sunt genu sa dau bass-ula maxim, il tin undeva la nivelul 3 din 9 deci nici la jumate din cat duce