| dandoe1234 a întrebat:

De ce mașina de radar a Poliției dă flash pe timp de noapte (cel mai probabil atunci când prinde pe cineva)? Am văzut de două ori acest lucru petrecându-se. Prima oară, mașina care a primit flash a și fost oprită de polițistul aflat pe carosabil. Astfel, m-am gândit că ar fi un semnal dat de polițistul din mașină pentru polițistul de afară pentru a-l opri pe cel ce a depășit viteza. Însă în seara aceasta am văzut un echipaj care a dat flash unei mașini fără ca aceasta să fie oprită (niciun agent nu era ieșit din mașină). Este posibil să fi pus faza lungă pentru a avea luminozitate mai bună cu scopul de a fotografia vehiculul și a trimite ulterior amenda prin poștă? Stiți cumva care ar putea fi motivul?

Răspuns Câştigător
| DaTRoll a răspuns:

Iti da flash uri ori pentru ca mergi repede si sa mergi încet, ori nu iti merge un bec...dar sigur nu iti face poza sa iti trimita amenda ca asa ar putea sa te oprească atunci, nu sa se complice cu posta

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

A fost doar un semn sa o lase mai incet ca il iarta de data asta

| sierra1 a răspuns:

Nu ar fi cea mai bună soluție să pornească sirena noaptea, ce zici?

| OldSoul a răspuns:

In general prin acel flash avertizeaza conducatorul sa fie mai atent/prudent, altfel spus sa conduca mai incet.