| Adikis a întrebat:

Am luat ieri masina tatalui meu la o plimbare fara ca el sa stie si din nefericire, la intoarcere, am observat tarziu un echipaj al politiei care venea din contrasens in localitate si eu aveam in jur de 62-65 km/h, iar cand echipajul era cu 10 m inainte de mine, politistul din dreapta s-a uitat in bord, posibil la aparatul radar si parca a apasat ceva. Posibil sa ma fi pozat? Ce ziceti oare mi-a dat amenda? Cum as putea sa fac sa nu vina amenda prin posta la tata acasa? Si mai ales sa nu afle tata ca i-am luat masina laughing)

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Poti merge la politie sa intrebi daca la masina cu numarul de inmatriculare... i s-a dat amenda si daca e raspuns afirmativ zile ca o platesti tu fara sa afle proprietaru ca te jupoaie asa vor intelege.

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca e o intrebare serioasa, nu ti-a dat amenda, dar nu te gandesti la tatal tau? Nu te gandesti ca daca va afla ai toate sansele sa-si piarda increderea in tine? E foarte bine ca stii sa conduci, ai incredere in tine si mai ales sa mergi si singur, dar toate astea pot dispare intr-o secunda de neatentie? Chiar nu mai poti astepta sa dai pentru examen si sa te bucuri de masina? Cine crezi ca va plati daca ti se intampla ceva? Nu e morala.

| Adikis explică (pentru horia2012):

Am permis, experienta si si masina de cateva saptamani, dar din pacate nu si bani de motorina! Am fost "nevoit" sa iau masina lui tata ca sa ma pot intalni cu prietena mea! Ma bucura foarte mult ca parerea voastra este ca nu am luat amenda, oricum ma duc maine pana la politie sa aflu sigur. Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

| horia2012 a răspuns (pentru Adikis):

Cu placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te opreau daca depaseai viteza.
Ca sa nu piarda timp ei au setat radarul la 65.
Daca in bord ai 65 este foarte probabil ca viteza reala a ta sa fie de 55km/h.
Poti testa foarte usor cu un gps.

| Maioru a răspuns:

Putin probabil sa te prinda cu radarul deoarece avem foarte putine masini de politie echipate cu radare performante care prind masinile din miscare.In privinta vitezei nu trebuie sa-ti faci probleme pentru ca se accepta o marja de 10-15 km/h si radarul te iarta.Asa ca eu zic sa stai linistit.

| Adikis explică (pentru Maioru):

Ok, multumeesc! happy