| 1user1 a întrebat:

Salut, de curand am achizitionat o masina din judetul PH, am inmatriculat-o si in talon la observatii mi-au fost trecute emisiile CO2 si o serie de tipul PH/00000/ZZLLAAAA(nu-i seria reala, ci doar un exemplu), daca stie cineva de ce mi-a fost trecuta aceasta serie, va rog sa ma ajutati multumesc!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă la pct E e corect, de restul cui îi pasă?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

L-ai primit prin poștă? Era insoțit de o hârtie cumva?

| 1user1 explică (pentru sierra1):

Da, l-am primit prin posta la domiciliu si era insotit de o hartie pe care scria ca se recomanda sa respect nornele de legislatie ceva in genul.

| sierra1 a răspuns (pentru 1user1):

și nu zicea că dacă sunt neconcordanțe in document să te adresezi?

| 1user1 explică (pentru sierra1):

Da, scria nu am citit chiar tot ce scria pe foaia aceea, gen scria aproape cam tot ce scrie la permis cand vine. Deci de la ce este acel tip de serie?

| sierra1 a răspuns (pentru 1user1):

La ce rubrică spuneai că e?

| 1user1 explică (pentru sierra1):

La observatii

| 1user1 explică (pentru sierra1):

Este corect pct.E, dar am crezut ca afecteaza cu ceva, multumesc de ajutor!

| sierra1 a răspuns (pentru 1user1):

Dacă la pct E e corect, de restul cui îi pasă?

| korina99 a răspuns:

Posibil sa fie L/100 km
si acolo inainte sa fie data

am gasit pe net unde poti face conversia.
poate te ajuta
https://www.qtransform.com/ro/transforma/emisii.php