| Laurentiu_Andrei_1995 a întrebat:

De curând ma bat cu o problema la mașina.
Am un audi a3 model 1.9 TDI ALH din 2000.
Problema este următoarea:
Nu mai trage mașina. Nu mai am pedala. Foarte greu urca la 3000 de rotații pe minut ( din viteza a 3-a in sus )
De curând am avut o problema cu un contact slab la pompa de injecție. De când,, mi-a făcut mecanicul,, acel contact slab nu mi-a trage mașina ( Îmi este frica sa ma mai bag in Depășiri) am fost la un alt mecanic și pe tester bu apare nicio eroare. Care ar fi problema?
Turbina merge, debitmetrul la fel,

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce dumnezue sa-i mai faci frate, este batrana rau, are 17 ani, cat sa traga un motor atat de obosit? I-a cam venit sorocul sa o dai la casat, sau fier vechi.

| Bro4555 a răspuns (pentru Violleta2022):

Si cu masinile de colectie? vrei sa iti dau cateva exemple din anii 50` care sunt inca functionale si care pot atinge viteza maxima? fix ca acum 70 de ani, nu vorbi daca nu stii.
O masina te tine si 100 de ani, atata timp cat este intretinuta.

| Mayar a răspuns:

Ce zici de cutia de viteze? sau lichidul de servodirectie - furtunul prin care trece el?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Nu vrei sa-l cauti tu pe Mutu, pe la Dinamo sa-i spui lui problemele acestea!

| Laurentiu_Andrei_1995 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Hai ca ți-l dau eu pe Mutu dacă vrei