| legolas007 a întrebat:

am o mica foarte mare problemalaughing am un audi a4 1.6 din 95 si nu trage motoru deloc adica cand accelerez parca ma tine cineva dupa 3000-3500 parca da sa plece, si nu stiu ce sa fac am pus tester si nimic nici macar o eroare, nu stiu ce sa mai fac in viteza a 5a la 4000 de turati eu am 130km, stiu ca e un motor mic dar totusi ......inca ceva de specificat masina a avut gaz pe ea acum nu mai are va rog un raspuns

5 răspunsuri:
| Florian_Pavel_1992 a răspuns:

... se tureaza dar nu trage? cu discu de ambreiaj cu stai?

| legolas007 explică (pentru Florian_Pavel_1992):

Treaba cu discu e ca e schimbat cel putin asa zicea proprietaru am masina de 1 luna, dar in service mi-a zis ca nu are treaba una cu alta pentru ca mie imi urca si pe munte daca o turez peste 3000 cu 5 persoane in masina si portbagajul plin problema e ca parca sta pe loc cand o accelerez

| legolas007 explică (pentru legolas007):

Si din ce mi-au zis cei din service daca era discu nu imi pleca dupa loc deloc sau nu imi intra in viteza problema pe care nu o am.

| Mihai_Marius_1994_XLvE a răspuns:

Ar putea fi o solutie sa iti schimbi debitmetru de aer si sa cureti clapeta de acceleratie.

| legolas007 explică (pentru Mihai_Marius_1994_XLvE):

Debitmetru nu da eroare pe tester iar clapeta este noua cumparata de mine