| Componente_Pc_Vand_1983 a întrebat:

Salut, de curand mi s-a stricat turbina la masina, am o skoda octavia, iar acum nu stiu ce sa fac, sa iau una sh din dezmembrari, sa o reconditionez pe cea care este pe masina insa as opta pentru o turbina noua pe care am gasit-o aici ( http://www.turbosuflantauto.ro/......90-cp.html ), dar nu stiu cat de buna este aceasta firma in comparatie cu cea din fabrica

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Se pare aia este piesa ceti trebuie.Inainte sa cumperi sunai pe aia probabil ca au un nr de telefon ceva si sai intrebi daca se; potriveste exact pe masina ta, le spui anul masinii ce motor ai si aia e tot.Sau daca gasesti una folosita f ieftina si mi bine.Asta vad costa ceva destul de mult.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Adica ti sa tricat turbo la masina zici.Pai din ce arati tu aia este f buna, este fabricata in Germania si spune si ce firma este.Deci nu e nici o chinazarie nimic.Nimeni nu vinde lucruri pe care sa scrie made in germani si de fapt sa fie facuta in china. Unde pui ca este exact piesa de pe masina ta.Problema este ce s-a stricat la turbina ta.Doar vezi ca ce arati tu aici este pentru motor disel, deci masina ta este TDI sau pe benzina? Daca este pe benzina turbina aia nu este buna pentru masina ta.Asa de buna este foarte buna nu ca o fi co pati.Dar sa fie pentru masina ta.Tu nu ai spus ce masina ai adica ce motor are ce model este bla bla.

| Componente_Pc_Vand_1983 explică (pentru relian):

Este o skoda octavia 19 TDI 90 Cp motor ALH din 2004

| Componente_Pc_Vand_1983 explică (pentru relian):

Costa, dar as prefera sa mai astept sa mai strang bani sa iau una noua decat una sh happy multumesc de ajutor!

| relian a răspuns (pentru Componente_Pc_Vand_1983):

Se pare aia este piesa ceti trebuie.Inainte sa cumperi sunai pe aia probabil ca au un nr de telefon ceva si sai intrebi daca se; potriveste exact pe masina ta, le spui anul masinii ce motor ai si aia e tot.Sau daca gasesti una folosita f ieftina si mi bine.Asta vad costa ceva destul de mult.

| thegeaba a răspuns:

Cel mai bine este sa cumperi o turbosuflanta noua, marca vw. Te duci la o reprezentanta Skoda si platesti ''consultatia'', manopera si turbina originala.

| rafa1987 a răspuns:

Mai bine o reconditionezi pe cea care este pe masina, pana iti mai merge ca nu sti ce chinezaraie e acea nou si in caz de nu mai mereg deloc cumperi una noua parerea mea, poate are numa niste inele blocate si nu e mare lucru. bafta