| DOCDOC a întrebat:

De curand sunt posesorul unui Rover 75 cu volan pe dreapta. Cine merge cu volan pe dreapta stie cat de urat e la depasiri ca trebuie sa iesi cu toata masina etc. Am tot auzit ca este o camera special pentru asa ceva, se monteaza in oglinda laterala(din stanga) si in masina ai un LCD. Am inteles ca atunci cand semnalizezi imediat porneste si camera. In fine, stie cineva cum se numeste, de unde pot cumpara? Am tot cautat pe net si nu am gasit nimic... Multumesc Anticipat.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru masinile cu volan pe dreapta exista un loc mult mai bun, aici in tarile normale unde se circula pe dreapta: PARCUL DE DEZMEMBRARI!
Obisnuieste-te cu ideea ca ti-ai luat caruta, nu masina.
Nu te mai complica cu proteza pentru trafic, oricum va veni vremea sa-i faci o revizie masinii, iar daca bugetul tau pentru masina a fost de 400 de euro, nu prea cred ca ai sa mai scoti 200 ca sa-i faci o revizie normala.

| DOCDOC explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Frate nu ti-a cerut nimeni opinia despre masinile cu volan pe dreapta. si ce vrei sa imi iau? o dacie? cand intru in depasiri sa ma rog sa scap cu viata? sa fim seriosi...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru DOCDOC):

Cand aveam 18 ani si ma dadeam cu Dacia prin oras, erau cativa cocalari cu volan pe dreapta. Opreau langa maturatorii stradali ca venea masina de pe contrasens si nu stiau daca au loc sa depaseasca, si eu din spate ma bagam lejer si il lasam de prost. Si am scapat si cu viata.
La 400e iti cumperi Astra din 92-98 cu acte pe RO si motor 1.4-1.6, care se misca decent in depasiri, si cel mai important, "scapi cu viata" cand te asiguri, ca nu trebuie sa iesi pe contrasens orbeste, cum faci cu sicriul tau.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Vinde-l si ia-ti masina cu volanu pe stanga. E adevarat ca nu o sa-ti permiti tot un Rover, dar macar o sa conduci si tu normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici.

http://www.okazii.ro/......a146524825

| JohnnyWylde a răspuns:

Zic da!