| Adrian1555 a întrebat:

Salut
Deci am implinit 16 ani acum 2 sapt
Ideea e ca am nevoie de un mijloc de transport mai mereu
Cu scoala, iesitul afara etc
1 eu m-am gandit la o motocicleta de teren (motocross)
E ieftina pana in 600Euro si pot sa iau permisul de la 16 ani
Ideea e ca parinti nu sunt de acord cu asta, adica ei mereu mi au dat ce vreau
Dar au parerea ca nu sunt in siguranta pe asa ceva
Eu stau in Bucuresti si traficul intr-adevar e cam aglomerat
In schimb vreau sa imi dati sugestii cum sa le spun ca eu chiar am nevoie de asa ceva
Ceva ce o sa i faca sa-si dea seama ca vreau acel lucru si am nevoie
Macar pana in mai sa fac rost de el

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai sunt cateva mii de copii de 16 ani in Bucuresti care se descurca cu metroul.

Chiar e periculos cu motorul in Bucuresti si la 16 ani

| Adrian1555 explică (pentru suntserios):

Da...pacat ca am un liceu din afara bucurestiului unde nu exista metrouri
Si nici unde stau nu exista metrou
Doar daca nu imi zici tu ca i au dat drumu la ala din drumul taberei