| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut!
Din momentul terminării scolii de șoferi cam cât durează până iei permisul (luând în considerare că promovezi ambele examene din prima)? M-ar interesa in jud. Buzau, dar e ok sa știu și din alt județ ca să-mi fac o idee. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Te referi la timpul de asteptare intre examene?
Am luat la Buzau permisul luna aceasta. Imi pare rau sa iti spun, dureaza aproximativ 2 luni pana ajung la sala, apoi inca 3 luni pana apuci sa dai orasul (daca iei din prima ambele).

Partea buna este ca dupa terminarea cu succes a probelor permisul vine repede, in 2-4 zile.

Mult succes si multa rabdare!

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru PainTech):

Deci cam 5 luni din momentul terminării scolii.

| Z3n0 a răspuns:

Maxim o saptamana, mie mi-a venit in 5 zile.