| benga94 a întrebat:

Salut, doresc sa achizitionez un autoturism micuț pentru sotie.
Ce sugerați că ar fi mai ok?
Naveta va fi undeva maxim 10 km pe zi, eu mă gândeam la un polo sau un Audi a 1 buget ar fi 11 mii de euro maxim, automata. Trebuie sa fie mașină de aia, nu vreau sa aud de Ford etc am înțeles că au cutiile automate proaste, deci aștept idei.

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu situ de sotia ta, dar multe femei au o pasiune dubioasa pentru fiat 500.

| Superior a răspuns:

Urasc cutiile automate, am glume despre ele dar daca le-as spune m-ati considera porc.
Renault Clio e o varianta buna, uite un video informativ foarte bun legat de ea https://youtu.be/g1D4-FRvXAM.
De Citroen am mai auzit ca sunt masini bune, nu stiu de cele noi foarte bine, dar C3 pare ok.
Ma rog, cam orice masina noua e ok, asta pana ii expira garantia.
Daca vrei sa o tii mai mult decat dureaza garantia, cred ca cu Clio iesi cel mai bine.
Mai recomand Kia C'eed (Kia iti da cea mai mare garantie, 7 ani).
Primul model de C'eed care a debutat prin 2007 a fost un succes. Mai scump el la piese dar... motor cu distributie pe lant... super FIABIL.
Recomand insa o masina SH.
Mai ieftina la achizitie... mai ieftina de reparat... revizia anuala e de 2-3 ori mai ieftina.
Variante :
Volkswagen Golf / Jetta V 1.6 MPI / 1.9 TDI;
Honda Civic VIII 1.4/1.8 VTEC;
Renault Clio III 1.4 MPI / 1.5 DCI;
Ford Focus MK2 1.6 MPI / 1.8 TDCI;

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Poți sa ii iei un Renault clio automat, sau un golf 7, 6 etc

| iustinianKing a răspuns:

I ai un Matiz e femeie si sigur o sa o atinga.