| BJK1903 a întrebat:

Salut,doresc sa cumpar Fiat Freemont si as vrea sa stiu daca isi merita banii, ce consum are (in oras si in afara orasului), este fiabila, daca piesele sunt facute de fiat sau Chrysler(asa mi-a spus cineva ca ar fi piese de la Chrysler) si daca piesele sunt scumpe. Multumesc! happy

14 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

I-aţi BMW Seria 7 frate că e bun.

| BJK1903 explică (pentru Anonimuserr):

Imi place si BMW dar Fiat-ul imi face cu "ochiul". Plus ca trebuie sa ai multi bani ca sa intreti un BMW. Si eu nu vreau sa dau o groaza de bani pentru o masina, maxim 13.000 vreau sa dau. Mersi de sfat happy

| Anonimuserr a răspuns (pentru BJK1903):

AM înţeles da. Eu zic că loganul Laureatte sau prestige este foarte bun. Piesele sunt foarte ieftine şi întreţinerea.

| BJK1903 explică (pentru Anonimuserr):

Ma gandesc sa aleg dintre Fiat Freemont, VW Touareg si Land Rover. Vreau ceva care are piese ieftine si Fiat si VW se incadreaza la piese ieftine si conaum mic. Ma mai gandesc, sa mai strang niste bani si vad. Mersi de sfat happy

| Anonimuserr a răspuns (pentru BJK1903):

Din ce an toate astea?

| BJK1903 explică (pentru Anonimuserr):

Fiatul din 2011/2012, Touareg-ul 2008/2009 si Rover-ul sa zicem 2008/2009

| Anonimuserr a răspuns (pentru BJK1903):

Cred că dai vreo 400 de mil pe un touragul in 2008 2009.

| BJK1903 explică (pentru Anonimuserr):

Nu stiu, ma mai gandesc. Nu vreau sa cumpar masina din Romania, vreau din Germania. Acolo le gasesc ingrijite, nu ca aici distruse. happy

| maryus24 a răspuns:

An fabricatie?
https://en.wikipedia.org/wiki/Dodge_Journey

In America e numit dodge joruney si in europa Fiat Freemont.

| BJK1903 explică (pentru maryus24):

Vreau sa fie din 2011/2012. Si sa coste pana in 12-13.000

| maryus24 a răspuns (pentru BJK1903):

6,4 l/100 km (combinat)
8, 3 l/100 km (oras)
5, 3 l/100 km (autobanda)

Are multe dotari, e fabricat de Chrysler si de Fiat (pentru ca fiat a fost cumparat de chrysler.

In europa e Fiat Freemont
Si in Sua e cunoscut ca Dodge journey.

| BJK1903 explică (pentru maryus24):

Piesele sunt ieftine?

| maryus24 a răspuns (pentru BJK1903):

Asta nu stiu.Nu am avut prea mult contac cu masinile Fiat

| BJK1903 explică (pentru maryus24):

Okkk. Multumesc pentri sfat.winking