| gsdg a întrebat:

Salut doresc si eu un sfat, vreau sa imi cumpar un mitsubishi pajero din 95, care ar fi mai bun mai usor de intretinu? cel cu cutie automata sau cel cu cutie manuala? eu vreau sa car cu el

4 răspunsuri:
| al3utzu a răspuns:

Cutia manuala e mai buna pentru pante(urcus-coboras). Deci pentru carat e mult mai buna manuala.Sa sti ca si eu ma ocup de acelasi sucru si am carnetul de 5 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, cu cutie manuala, din mai multe motive :
1. Nu poti pune frana de motor cu AUTOMATA, iar la frane pe gheata, te duci...
2. Daca iti iei automata, de obisnuiesti fara sa schimbi, si dupa aia nu mai poti pe manuala.
3. La automata, te plicitsesti daca nu schimbi viteza ( doar daca nu esti obisnuit )
4. Depinde si de cati ani ai... laughing Vrei sa te dai si in spectacol, pentru asta ai nevoie de automata.
5. Cam atat, deci, sfatul meu e de AUTOMATA!

P. S. Am 14 ani laughing stiu multe despre masini :d, crede-ma, e un sfat bun, si inca o chestie, automata e pentru femei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manuala om

| Alexzadon a răspuns:

Automata si bai tarane ia zii daca stii tu atatea despre masini cum pui frana de motorlaughing