| boss97 a întrebat:

Salut.E adevărat că dacă înmatriculezi o mașină pe numele unei persoane cu handicap, mașina e scutită de impozitul la primărie?

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Din cate am inteles de la cineva. e chiar adevarat. Daca ai pe cineva cu handicap iti iei masini fara stres cu motor de 3.0 ++ cu impozit 0.

| NuStiiCumMaCheama a răspuns:

Dar o persoana cu handicap poate "conduce"?

| suntserios a răspuns (pentru NuStiiCumMaCheama):

In primul rand daca masina e înscrisă pe o anume persoana asta nu inseamna ca trebuie sa si conducă. Si da, sa stii ca sunt si persoane cu handicap care conduc.