| Laur195 a întrebat:

E adevarat ca la benzinarie, cand alimentezi, trebuie sa alimentezi minim 2 litri? Nu am alimentat niciodata sub 10 litri si de asta intreb, am auzit lucrul asta la niste cunostinte si m-a facut curios.

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Nu cred, pretul e pe unitatea de masura, adica pe litru, deci trebuie sa iei macar un litru. Cat de sarac sa fie un om sa nu isi ia macar de 5-6 lei. Poate ai nevoie sa speli ceva cu benzina, sau ai o drujba... Nu e o rusine sa iei cativa litri, nici de lauda daca ii faci plinul. Fiecare cu masina lui si bugetul lui.

| Laur195 explică (pentru antimulte):

Nu e vorba de rusine, dar mi s-a intamplat odata sa raman in pana prostului cu motocicleta, noroc ca aveam pe cineva cu mine care s-a dus si mi-a luat benzina...si altadata in caz ca mai raman sa stiu laughing

| Laur195 explică (pentru antimulte):

Plus ca prin oras nu scot mereu motocicleta, mai am un scuter de 50cc si rezervorul e de doar 2l si nu pot sa ma duc cu rezervorul gol sa alimentez laughing Asa ma duc si eu cu 500de ml in rezervol cat mai ramane si bag 1.5l de benzina

5 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Poti alimenta si de 2 lei, poti alimenta de cat vrei tu.

| Freemihai a răspuns:

Nu frate. Bagi cat vrei