| Marjuddjeje a întrebat:

Salut e ceva important aș dori să cumpar o mașină și am auzit că dacă are rugina pe undeva situat pe caroserie pe undeva nu trece ITP ul aveti vreo idee unde ma pot uita/verifica preventiv să nu aibă rugina când doresc să achizitionez o mașină sunt la început multumesc

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Platesti constatare la un service oarecare, sa o ridice pe elevator. Dar nu poti avea incredere in ceea ce spun mecanicii, pentru ca ei nu stiu caroserie. Doar un tinichigiu/carosier ar putea evalua corect o masina la capitolul asta.
Unele sunt portocalii de rugina dar se pot curata si trata cu ceara fara probleme, altele au antifon proaspat dar dedesubt urmeaza sa se rupa de la rugina. Trebuie o persoana cu experienta.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O duci la un service.

| sierra1 a răspuns:

De câți bani vrei să iei mașina?