| irinafatatrista a întrebat:

Salut.
E ok sa mergi cu 150 km/h prin sat? (Intr-adevar drum drept si nu era nimeni pe drum)
Cunosc un vecin care l-a oprit Politia la viteza aia si nu i-a facut nimic si l-a lasat sa plece doar cu un avertisment.
Ori era Polisitul prost, ori erau prieteni, ori vecinul a sunat pe cineva cu (pile) si au rezolvat (prieteneste).
Voua cum vi se pare?
Normal trebuia suspendat Permisul pe 3 luni si puncte (pe permis).
Asa stiam, nu?
Sau devina e Iohannis? (Glumesc)

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Devina este nimeni.winking

| Invictusman a răspuns:

Tu ești tipa din poza? rolling on the floor
Eu zic ca amândoi sunt prosti dar nu mai spune la nimeni.
Dacă era pilit la viteza aia direct donator de organe devenea! Polițistul e problema. happy
Posibil sa fie prieteni mai ști? Orice varianta poate fi luata în considerare.

| McLISTO a răspuns:

Da.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare,

Din moment ce ai spus ca este normal sa fie suspendat permisul 3 luni si puncte... ma gandesc ca iti dai seama ca nu este ok sa mergi cu 150 prin sat, nu? :/

A... sau vrei sa evidentiezi faptul ca prin Romania nu se respecta aceste reguli, ca urmare a anumtor... pile, bani, cunoscuti? Da, probabil.
Dar asta este valabil si in alte tari.

Numai bine!

| wildthing a răspuns:

Dar tu de unde stii cati km/h a avut? Erai in masina? Pe drum sigur nu erai, pentru ca ai zis ca nu era nimeni, iar vecinul ma indoiesc ca ti-a spus ca avea 150, ca l-a oprit politia, ca i-a dat doar avertisment, dar nu ti-a spus daca era prieten cu politistul sau a sunat pe cineva. Vezi tu cum e cu intrebarile astea de troll? Trebuie sa aiba si un pic de logica, pentru a te crede lumea.winking

| Whitesnake99 a răspuns:

Nu cred ca este okay da depasesti limita de viteza cu 100 km/h.

| Gligore2000 a răspuns:

De unde stii cu cat mergea vecinul, erai cu el in masina?

| Nouvel a răspuns (pentru wildthing):

" Pe drum sigur nu erai, pentru ca ai zis ca nu era nimeni, "
Era in curte, dupa gard.

| Violleta2022 a răspuns:

Foloseste -ti creierasul cadn pronunti numele presedintelui tarii, ca risti sa te trezesti cu vreun dosar penal, la prostiile care-ti ies pe gura.