| Madalin_Merloy_1994 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am dat in radar cu 124 in localitate mi-a suspendat permisul pe 3 luni plus 9 puncte penalizare si amenda 350 in 48 ore dupa aceia in 20 km m-a oprit un politai mi-a dat amenda pe bec 250 in 48 ore plus 6 puncte penalizare.intrebarea mea este cat o sa stau fara permis 3 lunii pentru viteza si 3 luni pentru puncte s-au decat 3 lunii?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa ai suspendat dreptul de a conduce pe 90 de zile.
Poti sa ceri reducerea suspendarii daca sustii testul teoretic.

| nicoalusoby a răspuns:

Trebuia sa ii spui politaiului ca doar ce ti-a dat amenta deoarece nu are voie sa te amendeze in 24 h de 2 ori. Acum trebuie sa astepti o luna de zile si poti sa te duci sa dai sala daca nuvrei trebuie sa astepti 3 luni apoi vei primi permisul.

| regis a răspuns (pentru nicoalusoby):

Te inseli. Poti fi amendat de 10 ori pe secunda, daca ai incalcat tot de atatea ori legea si daca reuseste agentul sa si scrie procesele verbale. Dupa cum te poate amenda pentru mai multe fapte intocmind un singur proces verbal.
Lasand la o parte legislatia, iti dai seama logic ce s-a intampla daca soferii ar primi 24 de ore de imunitate pentru fiecare amenda?

| Manu_Manuel_1989 a răspuns:

Doar 3 luni stai acasa. La 15 puncte acumulate, 30 de zile de suspendare. La 15 puncte acumulate in mai putin de un an de la ultima suspendare, 60 de zile. sper ca nu e cazul. bafta

| Cosmin_Ady_1997 a răspuns:

Ba frate vezi ca esti narod decat o amenda poti lua pe zi nu trebuia sati mai de amenda si sa nu imi zici ca ai platito pe adoa amenda... daca ai platito esti narod trebuia sa te duci la secti si ii dadeai cu ele in cap