| Narcis1234 a întrebat:

eu am la piaggio SI al meu cilindru cu diametru pentru piston 39.5...are ceva daca imi cumpar cilindru cu diametru 38.2? pentru ca al meu de 39.5 s-a stricat

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Nu are nimic, doar ca trebuie sa cumperi, in acelasi timp, si pistonul cu segmenti si boltul de pison.

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu merge, trebuie luat identic si se gaseste nu stiu de ce vrei tu sa iei de alte dimensiuni!

| a1doru a răspuns:

Pentru ''specialisti''; piagio SI s-a fabricat cu 2 seturi de motor-1.cel mai raspandit a fost ala de 38.2 si-2.cel cu setul de 39.5 care a fost fabricat pentru franta, Germania si Italia.

| darrio2007 a răspuns:

Daca tie iti trebuie de 39, 5 de ce vrei sa iei altul mai mic? Incape un piston de 39, 5 in cilindru de 38, 2? Este mai mare pistonul.Asa prevede fabricantul asa iti iei.

| Narcis1234 explică:

Da imi iau in acelasi timp si piston cu diametru 38.2 segmenti si bolt 10 mm