| Narcis1234 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar piston piaggio "SI" si am o dilema mare: pe pistonul meu original scrie ca are diametrul 39.2, eu am cautat piston cu diametrul asta si nu am gasit, ceea ce am gasit eu este piaston cu diametrul 39 si 39.5, pe care dintre ele trebuie sa il cumpar 39 sau 39.5? Dau funda! rog seriozitate! funda

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cel mai bine iei cilindrul si verifici, nu lua in nici un caz dupa ce trebuie, ia dupa ce se potriveste!

3 răspunsuri:
| al3xandru_4340 a răspuns:

Eu zic ca pe cel 39.5, si eu am un piaggio liberty city sau nu stiu cum..sau cauta tot asa unul care are un scuter la fel ca tine si intreaba-l daca ti-l da. Poate ai noroc cine stie.

| Virgil_Patacean_1953 a răspuns (pentru al3xandru_4340):

Cu un subler masori diametru cilindru in care intra pistonul, te duci cu cilindrul la magazin moto si comanzi piston si segmanti, montezi tu sau il rogi pe vanzator sa iti monteze segmanti, introduci pistonul cu segmenti in cilindru

| Narcis1234 explică:

Multumesc tuturor.s-a rezolvat imi trebuia piston cu diametrul 39.5