| StrumfXxX a întrebat:

Salut
Eu nu inteleg care e diferenta dintre super daciile nova si solenza sau nova si supernova ce calitati au fiecareimi poate spune cineva?!?!
P.S dau funda happy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacia supernova e o dacie nova cu motor si cutie de viteze de la Renault.

solenta este modele urmator dupa supernova, cu un design usor modernizat

| Braunion a răspuns:

Dacia Nova e o roaba cu volan
Supernova are motor, cutie si transmisie de Renault.
Solenza e modelul care a fost lansat dupa Super Nova si s-a produs doar 2 ani, pana ce uzina de la Mioveni a fost echipata total pentru a fi pregatita sa produca Logan. Solenza e una din cele mai reusite Dacii.

| VyCanisMajoris a răspuns:

Dacia Solenza este un nou tip de Dacie SuperNova, dar cu un aspect împrospătat ce anunța trăsăturile noii identități de marcă. Aceasta este diferenta! Asa este si cu un Logan de tip vechi fata de noua Dacia Logan!