| George12356456 a întrebat:

Exista vreun filtru anti-paraziti pentru bricheta auto? Se aud paraziti in boxe când am motorul pornit și aș vrea să rezolv cumva.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Paraziti se aud doar la masinile cu benzina, din cauza scanteilor de la bujii.
Monteaza-ti o antena exterioara pentru radio si dispar parazitii.
Daca totusi mai raman, atunci du-ti masina la un electrician auto, sa rezolve problema la aprindere.

| George12356456 explică (pentru Bula):

Sa îți explic mai detaliat. Am cumpărat un bluetooth auto (se conecteaza la usb pentru alimentare și la auxiliarul player-ului). Daca îl conectez la bricheta se aude bruiat cu motorul pornit. Daca îl conectez la usb-ul player-ului e totul bine. Întrebarea e, ce as putea face ca să nu mai fie paraziti la bricheta? Mersi!

| Bula a răspuns (pentru George12356456):

Parazitii provin de la aprindere.
La USB are alimentare de 5V, iar la bricheta 12V.
Probabil nu-i place tensiunea prea mare, ne-deparazitata.

Foloseste-l conectat pe USB pentru alimentare.
(un circuit de deparazitare-stabilizare e mult mai costisitor si ai nevoie si de loc unde sa-l montezi)

| George12356456 explică (pentru Bula):

Pai l-am conectat la încărcător de 5v in bricheta

| Bula a răspuns (pentru George12356456):

Acela n-are deparazitare.
Player-ul insa are.

| George12356456 explică (pentru Bula):

Și ce as putea face in cazul asta? Sa cumpăr alt încărcător mai scump?

| Bula a răspuns (pentru George12356456):

Alimentezi de la USB.
Ai scris ca de acolo merge bine.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Paraziti e? Exista solutii chimice care omoara insecte in spatii inchise dar trebuie sa lasi masina inchisa 1 saptamana. Dupa o lasi sa se aeriseasca bine

| George12356456 explică (pentru mgtow):

Mă refeream la acele sunete (bruiaje) din difuzoare.laughingmulțumesc oricum pentru ajutor

| mgtow a răspuns (pentru George12356456):

Schimba difuzoarele

| George12356456 explică (pentru mgtow):

Nu vreau sa jignesc, dar ești departe de subiect.

| mgtow a răspuns (pentru George12356456):

Ti-as livra o bautura sa te cinstesc pe net dar nu pot pentru ca ai dreptate