| SorinelCopilu a întrebat:

Salut fratilor, va rog sa ma ajutati, imi plac foarte mult masinile tip jeep ca de exemplu Audi Q7.
Am cautat pe net masini tip jeep si imi da doar din modelul jeep. Daca mi-ati putea spune cateva modele de masini tip/forma jeep de exemplu audi sau bmw sau alte firme de masini care au tipul jeep va rog mult.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrei sa spui masini "SUV", ca atunci ai o gama f mare, la toate marcile de masini.

| Țoglă a răspuns:

Dacia Duster, Nissan Qashqai

| Kron5tadt a răspuns:

Audi Q8. Dar fac pariu ca n-ai bani nici pentru a cumpara o roata pentru modelul asta.

| SorinelCopilu explică (pentru Kron5tadt):

Punem pariu co-a-ie

| viata0delash a răspuns:

Cred ca orice model are cate un exemplar de "jeep", suv, crossover, honda(cr-v), nissan (qasqai, x-trail), Renault(kadjar, duster.), Peugeot(3008), opel(mokka), vw(touareg, tiguan), skoda(kodiaq), bwv seria X, mercedes clasa G GL GLS, Dacia(Duster, Sandero stepway), chiar si Lamborghini (urus), mitsubisi(asx, pajero), toyota(rav-4, ch-r probabil), hyundai santa fe, kia(cumva acolo), porsche Cayenne, ford( nu-mi mai amintesc denumirile) dar modele america toate au suv-uri, ford dodge Cadillac, si multe altele

| randomrandomrandomrandom a răspuns:

Range rover, land rover, mercedes( are masina jeep) bmw (chiar ai mentionat) aro (jeep vechi) si cam atat stiu. sper ca te-am ajutat