| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Golf 5, la fiecare ploaie intra apă în masina, stâlpul din dreapta față este umed mereu.
Am pus silicon sus la parbriz dar problema persistă. Ceva idei?
Masina nu are trapa.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifica toate zonele cu scurgeri de apa. Daca ai frunze si pamant intre capota si parbriz, curata bine pe acolo. Vezi si scurgerile usii din dreapta.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NisipLaMare a răspuns:

Mergi la service care schimba si repara sticla la masina, intreaba, eventual schimba chederul(cauciucul la parbriz) tot acolo.