Întrebare recomandată | Hoqero a întrebat:

Am fost admis la proba practica pentru scoala de soferi, pot sa conduc pana imi vine permisul acasa? Am foaia de la traseu cu care pot dovedi ca am fost admis.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti conduce legal, daca esti prins vei fi amendat pentru ca nu vei putea prezenta permisul de conducere. Pentru a putea conduce legal este necesara o adeverinta cu drept de a conduce.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei o amenda atunci condu fara permis. Daca ai ghinion s ar putea sa te alegi si cu un dosar penal, daca nu esti inca prin bazele lor de date

| Ellenaella95 a răspuns:

Din cate stiu eu da, poti conduce cu foaia aceea pana cand iti vine permisul.