| aloken a întrebat:

Salut. Imi puteti explica plecarea din panta cu masinile pe benzina. Scoala am facut-o pe diesel. Vreau cateva sfaturi cum pot sa plec din panta fara a accelera motorul si sa plec cu "scart"? Si fara sa ma duc prea mult in spate.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Principiul e fix acelasi, ridici ambreiajul pana simti ca masina tremura si pe urma apesi aceeleratia. E doar o chestie de exercitiu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoala ai facut-o pe șpagă se vede ce sofer bun esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt curios cum vrei sa plece un motor de 1000 cm3 dintr-o rampa (panta e cand coborilaughing)) fara acceleratie

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Frate eu am un 1.2 polo care e de servici, fără sa accelerezi nu ai cum sa pleci mai ales din pantă
Eu cu frâna de mână incerc sa ma descurc in situațiile de genul
Domnul Isus sa te binecuvânteze!

| Alexia26 a răspuns:

Pe bune?

| NoName53552 a răspuns:

Ai permis?
Sper ca nu...
Asta nu e scuza
La fel pleci și cu un benzinar și cu o mașină diesel
Asa soferi...