| mariusinho998 a întrebat:

In legatura cu acele folii fumurii pentru faruri si stopuri. Sunt legale sau am nevoie de omologare?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu sunt legale si nici nu ti-le omologheaza nimeni.
Iar daca ai asa ceva pe masina si intra cineva in tine, tu esti tras la automat raspundere.
Si nu ai idee cat de aiurea e sa fii in spatele unuia care are folie fumurie pe stopuri.
Am dat si eu de unul cu folie fumurie pe stopuri, noroc ca avea stop si in luneta ca efectiv nu imi dadeam seama cand punea frana.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sunt legale si nici nu am auzit sa le poti omologa

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea sunt legale, dar exista cateva folii omologate, cum ar fi alea anti ciobituri de la pietre, sau pleoapele. Alea se monteaza in ateliere autorizate RAR, si primesti o dovada ca s-a montat folie omologata, in atelier autorizat.

| Lioana a răspuns:

Nu sunt legale si daca nu sunt legale nu le poti omologa.

| ExprimareLibera a răspuns:

Mai bine le acoperi cu autocolant, oricum nu se vede lumina la ele. Fa-le curcubeu.