| MyAcountx a întrebat:

Salut, intentionez sa achizitionez un autoturism si doresc sa stiu care ar fi pasi de urmat si ce trebuie facut cind iti cumperi masina?

Răspuns Câştigător
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Daca iti iei masina noua trebuie sa ai bani la tine (atentie! LEI). In fuctie de cati ai si de ce masina iti place ca aspect/dotari/performanta iti poti alege una. 95% din masinile noi sunt IMPECABILE adica 100. 000 de km merg la fel ca in prima secunda indiferent de marca, bineinteles daca sunt si ele folosite cum trebuie, nu la smecherii la semafor sau smardoiala pe "autostrada". Daca iti iei masina SH ar trebui sa te asiguri ca masina nu are probleme, pentru a face asta o iei la un drive test pana la reprezentanta acelei marci pentru inspectia in vederea realizarii reviziei, daca iese ok, poti sa o cumperi fara probleme. Ai grija sa nu iei teapa la bani, studiaza piata inainte sa ti se puna pata pe o masina.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

@roby67 - citeste raspunsul lui foo21okur. Deci sa ai banii la tine, in lei nu in valuta. 95% din chilotii noi sunt impecabili, ii poti purta 100. 000 de km fara probleme. Doar sa nu ii arati cand esti la semafor si in niciun caz sa nu te iei la smardoiala pe autostrada, ca risti sa ii patezi sau chiar sa ramai fara ei.
Daca iti iei chiloti second-hand, trebuie sa te asiguri ca nu au probleme, cel mai sigur fiind sa ii probezi pentru cateva zile. Atentie sa nu iei teapa, studiaza-i bine sa nu aiba vreo pata.
In concluzie, ca iti iei chiloti sau ca iti iei masina, ai de facut aceiasi pasi inainte. Abia dupa ce iti iei masina, pasii devin mai putini.

regis
| regis a răspuns:

Neaparat studii superioare. Ca barbat, nu ai alta sansa cand vine vorba de chiloti, decat daca te cheama Bote.
In schimb ca femeie nu conteaza prea mult cand iti cumperi chilotii, e suficient sa stii cand sa ii dai jos...

| Roby67 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, dar nu cu o masina ci cu o pereche de chiloti, ce pasi trebuie sa fac?

| Roby67 a răspuns:

@regis, ca sa ii pot studia bine, imi trebuie studii superioare, sau ajung si din alea mai inferioare?winking

| Flav a răspuns:

Nimic. O sa vina femeia singura, stai linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe 4tuning.ro si vezi ca sunt anumiti specialisti care te pot ajutabatting eyelashes baftahappy