| Krs123153 a întrebat:

Intr o intersectie in cruce daca am drum cu prioritate si panoul aditional in fata si vreau sa merg la stanga sau dreapta trebuie sa dau prioritate?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai mai fost intrebat... ce scrie pe panoul ala aditional

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lasa te de soferie nu e de tine, se vede ca habar nu ai, si ie i sau ai luat permisul pe șpăgi, pericol la volan asta o sa fi, omori oameni. Mergi cu mijloace de transport in comun, metrou autobuz troleibuz tramvai, macar circuli si tu si altii in siguranta nu la volan unde pui si viata ta si a altor oameni nevinovati in pericol ca habar nu ai regulile de circulatie si legislatia, daca nu ai talent la șofat nu e de tine.

| Krs123153 explică (pentru CristiDinBucuresti):

De ce te bagi si tu in seama pe aici? Abia m-am apucat de scoala de soferi, chiar nu ai alta treaba?

| Pool77 a răspuns:

Vrei sa spui ca, in cazul in care esti intr-o intersectie fara semafoare si ai doar indicatoare?
In cazul in care esti pe drumul cu priotitate si doresti sa faci stanga/dreapta, normal cei care vin din dreapta au stop si cei din stanga cedeaza trecerea sau invers.
In cazul in care virezi stanga trebuie sa acorzi prioritate celor care vin din fata, iar daca virezi dreapta de obicei ai trecere de pietoni unde trebuie sa acorzi prioritate pietonilor.