| lp a întrebat:

Intrebarea mea este: Contractul de vanzare cumparare auto are vreun termen de valabilitate? Adica expira dupa 30 de zile cum spun unii? Dau funda si rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Contractul de vânzare-cumpărare nu expiră în 30 de zile! În cele 30 de zile trebui să o înscrii la financiar, după această perioadă se aplică penalităţi!

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Contractul de vanzare cumparare arata ca esti proprietarul de drept al bunului respectiv. poti sa cumperi masina si sa o inscrii si dupa 10 ani.nu are nimic de aface una cu alta.

| olixandru a răspuns:

Aici gasiti toate informatiile de care aveti nevoie pentru a inmatricula o masina fie ea noua sau sh ( uzata ), din import sau din tara. Toate documentele necesare pentru inmatriculari auto care va trebuiesc la registrul auto roman ( rar ), programari, radieri, acte necesare pentru inmatriculari permanente vehicul nou - indigen, acte necesare inmatriculare permanenta vehicul nou - importat, acte necesare inmatriculare permanenta vehicul uzat, second hand - importat, inmatriculare permanenta vehicul uzat ( indigen / indigenizat ), inmatriculare permanenta vehicul instrainat prin hotarare judecatoreasca, inmatriculare temporara vehicul destinata exportului, inmatriculare temporara vehicul deja inmatriculat temporar, acelasi detinator, inmatriculare temporara vehicul nou/uzat importat temporar.
http://www.vipercar.com/index.php?route=product/category&path=557_47

| marishkanu18 a răspuns:

Nu e adevarat eu am luat masina de la tatal meu si am facut actul de vanzare cumparare cu el si apoi am constatat ca tatal meu avea niste amenzi neplatite si nu am putut lua fiscalul sa inscriu masina pe numele meu. Am platit amenzile dupa 2 luni si cu acelasi contract am reusit sa o inscriu... deci nu e adevarat ca expira dupa o luna