| Veninul a întrebat:

Salut la toti, am o intrebare. am un prieten cu un x5 de 3 0tdi si e inscris ca autoutilitara, ACUMA intrebarea e logic ca un x5 nu e masina de lucru dar a inscris-o asa cu niste pile pe la RAR. Daca iau masina lui in Germania si stau acolo ca lucrez acolo, poate politia sa faca figuri ca e autoutilitara? (va rog sa raspundeti doar cei care au habar despre ce vorbesc) (ceilalti sa se abtina).

1 răspuns:
| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a răspuns:

Depinde ce fel de autoutilitara e trecuta in acte, daca zice ca e cu 2 locuri pe hartie si are 5, o sa ramai fara placute. Daca e autoutilitara cu 5 locuri si are un grilaj care desparte portbagajul e perfect legala, si aici, si acolo. Dar nu ai voie sa scoti grilajul ala care a fost montat, daca a fost montat(asa era legal)