| roby0987 a întrebat:

La un Opel Astra H 1, 7, apa la radiator se baga? La masinile mai vechi se baga apa dar nu gasesc daca se bagta si la OPEL. MASINA DIN 2005

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

La aproape orice masina se baga apa (de fapt lichid de răcire) la radiator. Excepție fac doar motoarele răcite cu aer, foarte rare de altfel. Al tau nu se încadrează la excepții.

| mgtow a răspuns:

Apa nu-i bine sa bagi la nicio masina. Mai multa rugina paguba aduce

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se baga amestec de apa cu antigel G12 (roz).
Radiatorul nu are buson, il bagi in vasul de expansiune, cu motorul rece, pana la semnul de maxim. Din vasul de expansiune se umple tot circuitul, inclusiv radiatorul.

| relian a răspuns:

Nu se baga apa deloc, ca rugineste, baga tuica, ceva tarie, sa vezi dupa cum merge laughing

| Frank51 a răspuns:

Ce radiator? Te referi la lichidul de racire?