| ruficape a întrebat:

Salut, m-am mutat de curand in alta tara si vreau sa stiu daca exista centre sau ceva de genul unde imi pot tine masina cat timp sunt plecat din tara? Nu o iau cu mine pentru ca nu am nevoie de ea si m-ar costa super mult.

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Exista parcari cu plata pe termen lung, DAR
costa ceva, adica merge cateva saptamani, in cel mai bun caz cateva luni, insa dupa aia, mai bine vinzi masina cu un pret mai mic sa o vinzi repede, decat sa dai bani pe parcare si sa pierzi bani la o masina care se v-a rugini in timp (sau alte probleme), insa in orice caz v-a deveni mai veche, deci o vei vinde pe mai putin

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta la rude un garaj gol sau mai bine o sura, la tara.
Cel mai bine este insa s-o vinzi, fiindca dupa cativa ani de ruginire doar la fier vechi o vei putea da.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai dacă te ai mutat în alta tara, vinde mașina.

| ruficape explică (pentru suntserios):

Decat sa dai raspunsuri ca astea, eu zic mai bine sa nu mai dai. Folosesc masina in tara cand vin in vacante. Raspunsul tau este jalnic.

| Lioana a răspuns:

Mai bine găsește-i un garaj.