| UpSideDowNnN1 a întrebat:

Salut, ma gandesc sa imi achizitionez o masina la pretul de 3500-5000 euro ca prima masina bineinteles si prefer foarte tare bmw e46 320d, poate sa imi spuna cineva o parere despre aceasta masina sau sa imi dea un sfat ce as putea sa imi achizitionez?
As vrea neaparat diesel plus ca orice as lua vreau sa ii pun un soft si sa mai bag ceva banuti in ea sa fie frumoasa, multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles... cliseul incepatorului cu un cazan de bmw la 3000euro.

Ia bugetul tau si fiind prima masina bmw e cea mai proasta alegere

| RB26DETT a răspuns (pentru suntserios):

laughing lasa-l ca el ajunge sa puna frana asistata cu un copac, cap de pod sau cine mai stie ce. imi plac incepatorii astia cu asa cazane, deseori se dau mari pe strada, nu poti sa-i depasesti ca imediat merg la pressing in spatele tau si apoi te depasesc 'in forta' ca mai apoi sa incetineasca in asa fel incat sa-i depasesti si sa faca asta din nou si din nou... am dat de foarte multi de astia dar de fiecare data s-a dovedit a fi masina mai buna decat a mea dar soferul un pitigaiat de asta care habar n-are s-o conduca, pe cati i-am facut pe GPL laughing sa le fi vazut mutrele cand accelereaza odata cu tine cand te bagi sa-i depasesti si totusi treci de ei, altii au ripostat si s-au dat aproape in totalitate pe contrasens de a trebuit sa ies pe macadam, mdea. oricum cred ca si-a vandut ala masina sau e deja la fier vechi, l-am facut pe macadam... abia astept sa ma intalnesc pe asta si sa fie scmecher cu mine, pe multi ii prind cu 'iubi' in dreapta si le cade fata total cand nu ma pot face laughing) sa vezi ce se dispera astia laughing ma distrez maxim cu astia pe strada laughing Ia-ti frate bmw, nu zic nu dar sa-mi spui prin ce zona stai sa stiu iarna sa nu dau pe acolo. incepator+orice masina cu tractiune spate=catastrofa si pericol public, asta au spus expertii!

| FlorinCiokan a răspuns:

Iti recomand un VW Passat sau Golf 4
Dupa anul 2000. Diesel 1.9. Full Piele, Dotari. Am un Passat asa din 2003. Sunt foarte multumit. Inmatriculat gata ar trebui sa il gasesti pana in 3500 euro. La fel si un Golf. Passat-ul imi ia un consum de doar 5-6 %. e si un avantaj!

| Vladspuiu a răspuns:

Ar fi mai bine sa nu o cumperi deoarece desori un autotorism cu asa pret este stricat sau furat mai bine nu