| DaTRoll a întrebat:

Salut, ma intereseaza costul reparatiei. Am un golf 4, acum 3 luni a început să piardă uleiul de la servo direcție ( adica umpleam si mergeam cam 50 km pana era gol). Uleiul imi picură ca nu curge aparent pe la cutia de servo( nu stiu exact cum se numește). Azi am mutat masina si abia mișcăm volanul si facea si gălăgie. E posibil sa se fi dus doar o garnitură ceva? Picura in partea dreapta fata. Cel mai mult cat ar putea sa ma coste daca ar fi cel mai importantă piesă de acolo si cum se numește sa o caut. Mulțumesc

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E posibil sa fi scăzut uleiul sub minim. In prima faza completează pana la nivelul maxim, dar ia in calcul inlocuirea kitului de la caseta.

| DaTRoll explică (pentru regis):

Si cam cat costa kit ul.second

| regis a răspuns (pentru DaTRoll):

Nu exista kit second, la second poți găsi eventual întreaga caseta, doar ca riști sa fie la fel de buba ca a ta. Kit destul de scump, poți încerca pe epiesa, completând datele mașinii.

Răspuns utilizator avertizat