| kypsyk112 a întrebat:

Salut,Ma puteti ajuta si pe mine cu cateva raspunsuri.Am facut un accident cu varul meu.l-am lovit in spate si a lovit alta masina care era oprita.Care sunt consecintele si amenda pe care trebuie sa o primesc.am inteles ca se iau 4 pucnte penalizare si 300 de lei.Asa este? va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Skiller1997 a răspuns:

4 puncte de penalizare si intre 300lei si 1. 000lei dar mai bine le platesti asigurarea si ai scapta de tot, vreau funda, sper sa scapi usor

| kypsyk112 explică (pentru Skiller1997):

Asa r.asa mi-a zis si un politist.dar eu nu am mai avut evenimente si m, a santajat unu adica al 3 lea pe care la volit, sa i dau 1000 de lei ca el era varul politistului de la comuna si m, au pacalit, Multumesc pentru raspuns.

| suntserios a răspuns (pentru Skiller1997):

Asigurarea oricum le o da, dar amenda tot ia pentru ca nu se face amiabila cand au fost 3 masini implicate in accident

5 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Daca faceti constatare amiabila nu trebuie sa platesti nicio amenda.
Mergeti toti la asiguratorul tau si rezolvati acolo pe cale amiabila.

| suntserios a răspuns (pentru dfeel):

Amiabila se face doar cand sunt doua masini implicate in accident. De la 3 in sus se merge la politie

| dfeel a răspuns (pentru suntserios):

Ok, nu stiam asta.