| StelistuX3 a întrebat:

Salut, ma puteti ajuta si pe mine cu o problema la bicicleta, mi s-a facut praf cauciucu pe spate si nu mai gasesc marime la fel ( 650 X 23C ) si am gasit ceva de genu : http://www.mosionroata.ro/......-Albastru/
Imi puteti spune daca se potriveste?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merge, pe bita pune cati inci are si in functie de inci se stie ce roata ai si ce cauciuc e nevoie. Mergi la un magazin de bite sa intrebi daca ai la tine in oras.

| StelistuX3 explică (pentru mgtow):

Eu inteleg ce spui tu acolo, dar cum am spus si mai sus, am cautat marimea aceasta ( 650 x 23C ) si pe internet si in toate magazinele si servisurile de biciclete din oras si nu am gasit, si nu stiu ce sa mai fac., un baiat de la un service a zis ca poate intra si marime putin mai mica daca gasesc...

| mgtow a răspuns (pentru StelistuX3):

Ia du-te din nou la un magazin de bite pune-l sa puna cauciucul langa roata din fata si se vor vedea dimensiunile bine, de intrat intra iar daca e infasurat nu prea e solutie. Tu stii cati inci are bita ta?

| StelistuX3 explică (pentru mgtow):

Tu te referi la cati inci are janta?, si nu stiu cati inci are, cum as putea sa aflu, cum se masoara?

| mgtow a răspuns (pentru StelistuX3):

Https://www.youtube.com/watch?v=7u4x8b9xucA dupa aia zici la magazin ca vrei cauciuc pentru janta de... inci.

| StelistuX3 explică:

Iar daca nu de care ar potrivi si unde pot gasi?
Multumesc.