| anonim_4396 a întrebat:

Salut, aș vrea să mă duc să îmi iau un cauciuc pentru bicicletă, dar as vrea sa știu ce să iau cu mine, ce mărime, pe el sunt mai multe lucruri, dar nu știu care e mărimea lui și ce să notez, mă puteți ajuta sa îmi dau seama?

Răspuns Câştigător
| Eisenheim a răspuns:

Spre exemplu scrie pe cauciuc 26x 1.75. ei bine asta e cel mai important, 26. Dacă e 24 sau 26 sau 28, scris pe al tau aia sa iei, altfel va fi sau prea mare in diametru (larg) sau prea mic (strâmt) și nu îl poți pune. marca nu contează îți iei de câți bani ai disponibil happy iar 1.75 ăla e cat de gros e cauciucul de la asfalt la roata

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"să îmi iau un cauciuc pentru bicicletă"

cameră sau anvelopă?

| siriusblack98 a răspuns:

Măsori frumos cu o ruletă sau un metru de croitorie lungimea lui pe diagonală ca să vezi ce diametru are. Are să zicem spre exemplu 48 de cm. Te duci la magazin și-i spui asta tipului care vinde cauciucuri. O să știe foarte bine ce îți trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine mergi direct cu cauciucul la magazin și il arăți vânzătorului, astfel el va știi ce să-ți dea.

| Mopmop a răspuns:

Te uiti cu atentie si posibil sa fie scris un cod pe cauciuc. Si ii spui ce marca are bicicleta.