| ChristianT a întrebat:

Ma tot contrazic cu cineva de ceva vreme si vreau sa va las pe voi sa alege-ti.Un prieten de-al tatei care este laudaros de fire,i-a spus ca ia luat fetei sale un porsche cayenne cu moter de 3200, 250 de cai.Pana aici l-am crezut,dar cand am auzit ca prinde 280, iar in bord are 350 nu l-am mai putut crede, deoarece mi se par niste viteze exagerate.Va rog pe voi sa imi spune-ti, minte sau chiar are dreptate?

8 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Normal ca minte daca-i laudaros.maxim 220 viteza si costa vreo 70000 euro.ce presteaza el de are atatia bani?

| AgathaRo a răspuns:

Depinde de varianta la Cayenne nu ne gandim neaparat la SUV. Orice bord de masina are o marja de pana in 10%, dimensiunea anvelopelor mai este un factor de marja. Acum depinde si de sofer daca e indemanat. In tara sincer nu ai unde sa il probezi.

| Braunion a răspuns:

Diesel sau benzina? Dieselurile au limitator, deci daca zice ca e Diesel minte.

| xFluing a răspuns:

Daca 280 ti se pare exagerat, ce ai face daca ai auzi de Veyron, care prinde 417? :I

| ChristianT explică (pentru xFluing):

Frate stiu si eu de astea, dar veyron are motor 8000 si peste 1000CP.Compara si tu!

| rafa1987 a răspuns:

Nu prea cred ca numa 280 a prins minte nu are cum e porsche tati nu e vechi sa zici ca nu mai duce imposibil numa sa aiba ceva dus la el sa nu ma fuga dar nu cred...

| ScootyPeter a răspuns:

Se poate!

| ionutZzG30 a răspuns (pentru ScootyPeter):

Da se poate pentru ca opel vectra a e o masina veche si are motor c20let (2000 beniza ) si aproape 300cp si ajunge la 290 km/h! si in bord poate avea si 500 la ora dar nu face atat, porsche este o firma mare de masini si face masini care merg tare asa ca, ca sa nu faca un chilometraj mai slab le monteaza acelasi model ca la cele care merg cu 300 360. dc sa mai dai bani sa faci chilometraj cu doar 300? cand poti folosi acelasi la orice maisina