| catalin542000 a întrebat:

Salut, masinile break fac mai mult zgomot decat cele berline?
Ma refer la un zgomot specific din cauza ca portbagajul la break este in habitaclu.

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Făceau odată. În ultimii 25 de ani a crescut calitatea materialelor folosite la aceste modele, nemaifiind considerate doar mașini de mărfuri, ci chiar mășini de life style. Tonul l-a dat Mercedes Benz cu seria E123. Ulterior și alte mărci au început să creeze astfel de modele.

| Simpatic a răspuns (pentru romeo78):

Corect, iar cel mai periculos break ramane in opinia mea super carul Audi RS6, nu halesc breakurile in general dar acesta este o super exceptie, o masina deosebita care bate masini sport multe, si arata ca o masina tunata de mers la cumparaturi happy

| mgtow a răspuns:

De fel masiniile vechi fac mai mult zgomot, sau alea modificate la evacuare/motor nu conteaza daca e breac sau lamaie, portocala laci maci