| Floryn9 a întrebat:

Dar din ce cauza se aude un zgomot cand schimba vitezele la masinile GOLF 5-6? Se aude ceva de genu..."un impins de piston"...cine imi poate explica?

2 răspunsuri:
| Catalin971 a răspuns:

De obicei asfel de zgomote apar cand ai o problema la cutia de viteza. Se poata sa fie o problema la cuplul vitezei si daca nu verifici asta la un mecanic ai sanse sa ramai fara ea. Alta problema ar fi ca nu apesi ambreajul pana la fund. Sper ca ti-am fost de ajutor, dar mai bine te duci la un mecanic.

| Floryn9 explică (pentru Catalin971):

Nu am eu aceasta problema, am auzit-o la diferite masini GOLF 5-6. Eu am zis ca au ceva de genu TURBO si de aceea poate face un zgomot.