| Andrei199114 a întrebat:

Salut mi-am montat un kit de led-uri H4 pe masina si am o problema : faza scurta imi bate gen foarte sus (pe blocuri etc) iar cand dau faza lunga imi bat pe drum...dar nu foarte mult, si pe faza lunga raman tot la fel de sus.Tin sa precizez ca nu am far cu lupa.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Le-ai montat corect? Soclul becului culca perfect pe suport? Nu are nici un fel de joc?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ceea ce spui tu, se intampla de obicei cand montezi becurile invers.
Insa becurile au un 'piciorus' care corespunde unei fante de pe far, si nu te lasa sa le montezi altfel. Ori le-ai montat fara sa tii cont de pozitie, ori becurile sunt construite prost.