| costin007 a întrebat:

cat ma costa sa inmatriculez si cam cat ma costa toate taxele pentru Renault Megan 2007 Diesel 2.0

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Omologarea RAR - undeva la 450 de lei
Timbru de mediu - 832 euro (in jur de 3700 lei, enorm)
RCA in functie de varsta proprietarului, de la 400 de lei la 1000, pe 6 luni
Taxa inmatriculare 60 lei, taxa numere 40 lei, taxa certificat 37 lei, si alte taxe.
Eu te sfatuiesc sa iti iei 1.5 dci, e suficient de puternic, iar taxa este este doar 362 de euro, adica 1650 lei. Ai avantaj la asigurare si impozit, dupa ce o inmatriculezi.